top of page

Naujieji Madride - spalvoti perukai ir 12 vynuogių

  • UgNE
  • Jan 14, 2017
  • 3 min read

Net jei esate jau aplankę kurį nors miestą, tikriausiai verta į kiekvieną vietą sugrįžta sutikti Naujųjų Metų. Vietos tradicijos, pasipuošęs šventinėmis dekoracijomis miestas gali palikti visai kitokį įspūdį nei esate apie miestą ar šalį susidarę anksčiau.

Šie Naujieji metai man prasidėjo sutinkant ne tik su ispaniškomis tradicijomis, bet ir pirmąja pažintimi su Ispanijos sostine. Jau Naujųjų metų išvakarėse galėjau įsitikinti, kad internete aprašomi ispaniško Naujųjų metų sutikimo savitumai - visiška tiesa. Jau nuo pat ryto prieš Naujus metus visas miestas nusidažo žmonėmis, išsipuošusiais skirtingais perukais: rožinė, žalia, oranžinė, violetinė, raudona, geltona... Skirtinų spalvų perukai pradeda dengti turistų ir vietinių gyventojų galvas tam, kad kiti metai būtų kuo spalvingesni. Madrido centro gatvės užpildytos prekeivių, kurie siūlo garbanotus, tiesių plaukų, trumpų, ilgų plaukų ir visokius kitokius galvos apdangalus. Kainos - apie trys-keturi eurai, taigi, įžengti į kitus metus su spalvingu peruku nėra jau tokia ir prabanga. Turistai dvyliktos valandos dūžius skuba sutikti į pagrindinę Sol aikštę. Kaip pasakoja vietos gyventojai, į ją reikėtų pajudėti jau apie kokią 8 val. vakare, nes susidaro didžiulės eilės. Dėl saugumo reikalavimų ir patikros žmonės būriuojasi ilgoje eilėje jau nuo ankstyvo vakaro. Ar verta skubėti ir grūstis į tą aikštę? Jei tikrai labai norite būti ten, kur suskuba visi turistai. Patys vietos gyventojai dažniausiai naujus metus atšvenčia vakarą prieš, kai vyksta generalinė repeticija. Tuomet jie išvengia didžiulių kamščių ir ramiai su draugais pasidžiaugia ateinančiais naujais metais. Ir atlieka dar vieną ritualą.

Ispanijoje per Naujuosius metus be spalvotų perukų būtina tapti ir dar vienos tradicijos dalimi - mušant dvylikai naujametinių laikrodžio dūžių visi skuba suvalgyti 12 vynuogių: už kiekvieną gerą mėnesį po vieną. Prieš Naujųjų metų išvakares parduotuvės siūlo specialiose pakuotėse įsigyti būtent 12 vynuogių. Į pagrindinę Sol aikštę sutikti Naujųjų išjudėjome tik apie 23 val. Keli įėjimai į ją buvo uždaryti ir policijos pareigūnai nurodydavo kur link keliauti, likus dar keliems šimtams metrų iki aikštės, gatvėje patekome į žmonių kamštį. Tik atsitiktinumo dėka spėjome prieš laikrodžio dūžius patekti į vidų. Prie lietuviškų fejerverkų gausos pripratusiems fejerverkai Madride gali pasirodyti trumpi. Suvalgius vynuoges ir pasveikinę vieni kitus su Naujaisiais žmonės pradeda skirstytis, tačiau mieste persikelia žmonės į barus, kur toliau vyksta šventimas ir šokiai.

Madridas be Naujųjų

Madride praleidau keturias dienas. Manau, kad tai pakankamas laikas pamatyti miestą, bent žiemos metu. Planuodama kitą kelionę, žinau, kad rinkčiausi dvi dienas Madride, o dar mažiausiai dvi dienas praleisčiau šalia esančiame Tolede, į kurį taip plūsta turistai. Tiesa, šioje kelionėje buvau susiplanavusi nuvykti ir į Toledą, bet, pasirodo, tam reikia iš anksto pasiruošti. Nuvykus prieš pietus į pagrindinę traukinių stotį, kurią verta aplankyti ir kaip lankytiną objektą, sužinojau, kad artimiausi bilietai į Toledą 15.40 val. Iki to - viskas išparduota. Todėl vykimu į Toledą ir reikėtų pasirūpinti iš anksto. Paskutinis traukinys atgal į Madridą - apie 21.30 val. Kaina traukiniu į abi puses - apie 20 eurų. Muziejus mėgstantiems turistams Madridui pamatyti gali prireikti ir daugiau laiko. Meno mėgėjai skuba į El Prado muziejų, kuriame galima išvysti daug Valazqueso, Rubenso ir kitų istorinių kūrėjų darbų. Jame galima praleisti nuo minimum dviejų valandų iki visos dienos. Tačiau tikrai verta. Atvykus iki muziejaus gali išgąsdinti keliasdešimt metrų besitęsianti eilė, tačiau ji pakankamai greitai juda. Neužtruks ir valandos ir jūs jau grožėsitės įspūdingiausiai meno kūriniais.

Kitas turistus pritraukiantis objektas - Karalių rūmai. Pasiskaičiusi internete, kad jie vieni gražiausių visoje Europoje, laukiau įsitikinti ar tai tiesa. Tiesa ir dar kokia. Eidama per sales tiesiogine ta žodžio prasme aikščiojau nuo grožio. Pirmaidieniais-ketvirtadieniais nuo 16 val. įėjimas į Karalių rūmus nemokamas, todėl prieš tai susiformuoja ilga eilė, bet ji, kaip ir į El Prado muziejų, tikrai greitai juda. Todėl norintiems sutaupyti 11 eurų tikrai verta palaukti popietės.

Esant geram orui labai verta užsukti ir į El Retiro parką. Jame esančiame ežere galima pasiplaukioti valtimis, o parke pasislėpusiuose Krištoliniuose rūmuose (Palacio de Cristal) veikia garso instaliacija.

Paragauti tradicinių tapų verta nuvykti taip pat į turistų pamėgtą Mercado de San Miguel. Čia savo skoniui užkandžių ras visi: nuo veganų iki kumpių mėgėjų. Kalbant apie kulinarines klajones, turistams rekomenduojama paragauti vietinio deserto churros, kuris merkiamas į karštą šokoladą. Visi skuba į dažniausiai rekomenduojamą Chocolateria San Gines. Čia kaip ir į muzijus ar Karalių rūmus susidaro ilga eilė, bet per pusvalandį patekti galima. Ilgų eilių nemėgstantieji daug nepraras, jei šio ispaniško deserto paragaus ir kokioje kitoje vietoje. Chocolateria San Gines šešios churros juostelės su pilnu puodeliu šokolado kainuoja 4 eurus. Tačiau šios porcijos puikiai užtenka dviem žmonėms. Taip pat verta išbandyti Tortilla Espanola - ispanišką bulvių omletą. Bet prieš užsisakank gerai pasidomėti jų dydžiu. Pirmą kartą vos keturiese neužsisakėme po vieną, nors vieno pagal dydį iš tiesų užteko trims. Bent jau nuostabiame restorane Taberna El Buo, kuriame valgėme net ne kartą.

Comments


RECENT POSTS:
SEARCH BY TAGS:

© 2016 by UGNIETE.  Created with Wix.com

  • b-facebook
  • Instagram Black Round
bottom of page