Iš slidinėjimo trasos - į Tbilisi
- UgNE
- Apr 16, 2017
- 2 min read
Vis daugiau lietuvių slidinėti renkasi Gruziją: tiek dėl egzotikos, tiek dėl kainos ir kokybės santykio. Pailsinti raumenis ar pabėgti iš slidinėjimo kurorte esant blogam orui galima pasirinkus vienos dienos išvyką į Tbilisį. Gruzijoje ne vienas kelionių organizatorius pasiūlys paimti jus iš slidinėjimo kurorto ir po dienos ekskursijos grąžinti į tą pačią vietą.

Dar prieš įkeliant koją į Tbilisį pirmiausia verta užsukti į vieną seniausių Gruzijos miestų - Mtskheta. Visą miesto grožį galima išvysti jau nuo šalia esančios kalvos, ant kurios stovi Jvari šventykla, kurioje yra ypatingas Jėzaus paveikslas. Kuo jis ypatingas, atskleisti iš anksto nesinorėtų, todėl būtinai reikia į ją užeiti ir pažvelgti į Jėzaus akis. Nuo kalvos matyti visas senasis miestas, o kartu akį patraukia stiklinis modernios architektūros pastatas. Gruzijoje dažnai akis užkliūna ties stikliniais, keistos formos pastatais. Dažniausiai - tai policijos pastatas. Norėdama apsivalyti nuo korupcijos policijoje, visų pirma Gruzija įvedė griežtą bausmę už kyšius - 7 metų kalėjimas, o norint paminėti skaidrumą, neaišku, tik tai tiesa ar mitas, būtent ir buvo pradėti statyti stikliniai policijos pastatai. Pačioje Mtskhetoje taip pat verta aplankyti pagrindinius maldos namus. Legenda teigia, kad ją pastačius architektui buvo nukirsta viena ranka, kad jis negalėtų pastatyti antros tokios. Taip pat dėmesį patraukia šalia šventyklos esantys santuokų rūmai. Pasirodo, juos galima rasti kone prie kiekvienos cerkvės. Taip Gruzija rūpinasi, kad šalyje būtų kuo daugiau šeimų. O trečiąjį šeimos vaiką, skatinant turėti kuo daugiau vaikų, pakrikštija pats aukščiausias Gruzijos šventikas.
Tbilisis pasitinka įvairios architektūros kakofonija, kartu šaukiantis, kad čia ir pilnas hipsterių miestas. Kai šalyje buvo uždrausta viešoje vietoje gerti, Tbilisyje pradėjo gimti barų kultūra. Dabar gatvės pilnos jaukių kavinaičių ir barų, laukiančių šiltojo meto ir turistų srauto. Neišdildomą įspūdį palieka ir ant skardžio stovintys pastatai. Vaikščiojant senąja miesto dalimi galima pajusti ir Artimųjų Rytų, arabų dvasią pastatų sienose, laiptuose ar langinėse.

Senojoje Tbilisio dalyje - senosios pirtys, kurios veikia iki šiol. Gruzinų tradicija - į miestą atvykusius svečius nusivesti gerai išsiturkšti tradicinėje pirtyje ir voniose.

Mieste taip pat veikia gondolos, leidžiančios sunkiau vaikščiojantiems ar pavargusiems pakilti nuo vieno senamiesčio galo iki kito kalne. Tbilisis stebina ir istorinės bei modernios architektūros sinteze. Netoli senamiesčio turistus pasitinka modernus tiltas. Dėl panašumo į vieną moteriškos higienos prekę vietiniai jį praminė "Always". Taip pat akį patraukia pailgas stiklinis pastatas su apskritimais galuose. Tiesa, šįkart tai ne policijos pastatas. Šis įspūdingas statinys buvo pastatytas modernaus meno muziejui, tačiau neužbaigus projekto patalpos stovi nenaudojamos.

Be pasivaikščiojimo Tbilisyje vienos dienos ekskursija organizuojantys gruzinai siūlo būtinai užsukti ir į vyndario namus. Teko apsilankyti Iago's vyninėje. Iago Bitarishvili vyninė stovi Chardakhi kaime. Pats šeimininkas aprodo, kaip gaminamas tradicinis gruzinų vynas. Jis brandinamas į žemę įkastuose moliniuose induose. Viskas atliekama rankomis ir be papildomų ingredientų. Darbuotojai išėmę vynuogių liekanas iš indų iš jos vietoje gamina stiprią gruzinišką degtinę - čača. Be baltojo, raudojono vyno ir čačos degustacijos vyndarys su savo šeima pasiūlo ir tradicinius gruziniškus pietus. Gruzinai vartoja pakankamai daug alkoholio, tačiau prieš kiekvieną išgėrimą privalomas ilgas tostas. Po jo - tikimasi, kad stiklas ar taurė bus ištuštinta iki dugno.
Comments