Vilniaus gimtadienio proga - į Kauną
- UgNE
- Jan 29, 2017
- 2 min read
694-ojo Vilniaus gimtadienio proga Kaunas pasikvietė sostinės gyventojus šventę paminėti šeštadienį, sausio 28 d., laikinojoje sostinėje. Nors Kaune teko lankytis daug kartų, ši gimtadienio dovana vilniečiams leido pamilti Kauną dar labiau. Nemokamos ekskursijos, nuolaidos legendomis tapusiose ar naują gyvenimą pradedančiose kavinėse ir restoranuose atvėrė kitokį Kauną.

Vilniečiai buvo sutikti ką tik duris atvėrusioje naujoje Kauno autobusų stotyje. Iš čia vilniečiai pasipylė patirti kitokio Kauno.

Po kelionės į Kauną būtina sušilti ir paragauti spurgų legendinėje "Spurginėje" Laisvės alėjoje. Spurga su džemu - vos 0,45 euro.

Vasario 16 d. kino teatruose bus pradėtas rodyti naujas filmas "Emilija iš Laisvės alėjos". Būtent artėjant šio filmo premjerai pradėta kino ekskursija šio filmo takais. Filmas ir ekskursija prasideda 1972 m. įvykiu, kai Laisvės alėjoje susidegino Romas Kalanta. Keliaujant su ekskursija sustojama prie Kauno dramos teatro, prie kurio filme taip pat filmuotos scenos. Gidė pasakoja, kad vienas didžiausių kino priešų - šiuolaikinės reklamos ir iškabos, kurių kartais nukabinti ar išmontuoti neįmanoma, todėl ir filme prie šio teatro maskuoti šiuolaikiniams įrenginiams buvo naudojamos medinės dėžės. Laisvės alėjoje esantį kioską teko uždengti senu mikroautobusu. Filme taip pat buvo numatyta scena, kuri turėjo vykti prie Soboro, tačiau dėl vykstančios Laisvės alėjos rekonstrukcijos, filmo kūrėjai nespėjo įgyvendinti šio savo plano. Kodėl šiam filmui pasirinktas Kaunas? Būtent R. Kalantos susideginimas minimas, kaip Lietuvos laisvės idėjų atgimimo šauklys. Tragiškas jaunuolio pasirinkimas laikomas ir lietuviškojo Sąjūdžio pradžia. Filmo "Emilija iš Laisvės alėjos" lauko scenos filmuotos būtent Kaune. Viduje vykstantis veiksmas - daugiausia Vilniuje. Pavyzdžiui, Kauno dramos tearto scena tapo sostinės Rusų dramos teatro vidus. KGB būstinės vaizdai nufilmuoti LRT pastato Vilniuje rūsyje, o Kauno traukinių stotimi tapo Vilniaus traukinių muziejaus patalpos. Dar viena puiki Kauno dovana vilniečiams ir ateities miesto svečiams - audiovizualinis gidas "Dvasios gidas po senąjį Kauną" (www.atmintiesvietos.lt). Svarbu tik nepamiršti pasikrauti telefono, turėti internetą ir ausines. Viena neigiama detalė - įsigilinus ir įsiklausius į sekamą istoriją, praleidi galimybę padaryti daugybę nuotraukų. Nesinori atskleisti istorijos ar nuostabių istorijų, kurias galima sužinoti klausant gido, tik atskleisiu, kad istorija prasideda prie Šv. Gertrūdos bažnyčios. Prie jos lankiausi, bet tik gido dėka pamačiau, kas iš tiesų slepiasi už jos.

Apie valandą besitęsianti istorija leidžia aplankyti slaptus Kauno kiemus, gatves. Sužinoti skaudžią asmeninę istoriją ir nuo paskutinės ekskursijos sekundės matyti Kauną kitu žvilgsniu.
Comments